دانستنی های شیرآلات

خرید شیرآلات ارزان قیمت

شیرآلات ارزان و اقتصادی

راهنمای خرید شیرآلات ارزان قیمت

کدام شیرآلات ارزان مناسب تر هستند؟

برای خرید هر محصولی علاوه بر کیفیت و زیبایی ظاهری، قیمت آن کالا نیز یکی از مهم ترین ملاک هایی است که خریداران به آن توجه دارند. این موضوع در مورد خرید انواع شیرالات، هود، گاز، سینک، فر و سایر لوازم و متعلقات و ملزومات مرتبط با آن ها نیز صادق است. بنابراین معمولاً شرکت های تولید کننده شیرآلات نیز تلاش می‌کنند تا در سبد کالاهای متنوع خود حتماً به تولید و عرضه چندین مدل شیر اقتصادی نیز اقدام نمایند تا مشتریانی که قصد خرید انواع شیرآلات ارزان قیمت دارند نیز بتوانند از محصولات آن شرکت‌ها استفاده نمایند. این موضوع به ویژه در مورد انبوه سازان و شرکت‌هایی که در تیراژ بالا و مقادیر کلان اقدام به خرید شیرآلات می نمایند، بسیار حائز اهمیت است چرا که با خرید شیرآلات ارزان و در عین حال با کیفیت و استاندارد در مدیریت منابع مالی خود موفق‌تر عمل خواهند کرد.

نقش حیاتی نشان استاندارد

تولیدکنندگان نیز با ارائه شیرآلات ارزان قیمت در کنار شیر آلات گران قیمت، می توانند در میان تمامی مشتریان بازار چه کسانی که به دنبال تهیه شیرآلات لوکس هستند و چه کسانی که تمایل به خرید شیرآلات اقتصادی دارند سهمی برای خود داشته باشند و از دایره شرکت های مد نظر مشتریان جهت خرید خارج نشوند.

…..امّا…..

باید به این نکته توجه داشت که اگر اقدام به خرید شیر ارزان می نمایید، حتماً از استاندارد بودن، کیفیت و اصالت آن کالا اطمینان حاصل نمایید، چرا که برخی از شرکت‌های بی ریشه و بی اصالت و افرادی که صرفاً به دنبال کسب منفعت شخصی خود هستند با استفاده از مواد اولیه نامرغوب و غیر استاندارد و مغایر با مختصات و استانداردهای تعریف شده برای تولید شیرآلات اقدام به تولید انواع شیر ارزان قیمت می نمایند و بدین ترتیب هزینه‌های تمام شده جهت تولید محصولات خود را به حداقل می رسانند. در نتیجه محصولی ارزان قیمت به دست مصرف کننده می رسد که به جهت رعایت نکردن اصول اولیه تولید شیر و استفاده از متریال های نامناسب و غیر استاندارد، میتواند عواقب و تبعات و مشکلات آزاردهنده و بسیار خطرناکی را برای شما مصرف کننده گرامی به همراه داشته باشد.

نمونه شیر ارزان و با کیفیت

شیر ظرفشویی پدیده مدل گراد

نمونه شیر ارزان و با کیفیت

شیر ظرفشویی کسری رابین سفید طلایی

نکات مهم خرید شیرآلات ارزان و اقتصادی

در اینجا به برخی ازمهمترین نکاتی که حتماً هنگام خرید شیرآلات ارزان قیمت باید به آنها توجه داشته باشید اشاره می کنیم تا شما مصرف کننده گرامی، با پرداخت کمترین مبلغ،کالای مورد نظر خود را تهیه و تجربه خریدی لذت بخش و توام با آرامش و در عین حال با کیفیت و ارزان قیمت را داشته باشید.

1-اولین نکته‌ای که در خرید شیرآلات ارزان باید مورد توجه قرار بگیرد داشتن نشان استاندارد اجباری معتبر می باشد. (نحوه استعلام شیرآلات و کالاهای استاندارد.کلیک کنید)

مشتریان گرامی در نظر داشته باشند که تمامی علامت های استاندارد مندرج بر روی شیرآلات ارزان قیمت، واقعی نیست و برخی از تولید کنندگان با اینکه در اصل محصولات آنها دارای نشان استاندارد ملی ایران نیست، ولی این علامت را بر روی شیرآلات و بسته‌بندی محصولات خود درج می کنند و باعث گمراه شدن شما مشتری گرامی می شوند. باید دقت داشته باشید که شماره ۱۰ رقمی استاندارد در اینجا می تواند کمک بزرگی به شما بکند و شما میتوانید به راحتی از اصالت و واقعی بودن علامت استاندارد شیر ارزان قیمت خریداری شده مطمئن شوید.

 

استعلام استاندارد کالا

2-نکته دیگری که مشتریان گرامی در هنگام خرید شیرآلات ارزان قیمت باید در نظر داشته باشند، سایز و کیفیت کارتریج (مغزی داخلی) شیرآلات مد نظر است. شیرآلات ظرفشویی، روشویی ،حمام و توالت.

شیرالات به طور کلی دارای دو مدل کارتریج می باشند:

1- کارتریج نمره ۳۵.
2- کارتریج نمره ۴۰.

کارتریج نمره ۳۵ کوچکتر از سایز ۴۰ است و میزان آب رسانی آن نسبت به کارتریج نمره چهل، کمی کمتر است. بنابراین گاهی اوقات ممکن است به جهت کم بودن فشار و حجم میزان آبی که از آنها خارج می‌شود در بعضی از منازل که دارای فشار آب زیادی نیستند، مشکلات ایجاد نماید.

به عنوان مثال اگر میزان خروجی آب از یک شیر کاتریج ۳۵ حمام به اندازه مناسب نباشد، ممکن است به جهت کمبود حجم آب گرم خروجی از شیر، پکیج یا آبگرمکن دیواری روشن نشود و در رساندن آب گرم به شیر حمام دچار مشکل شوید. بنابراین هنگام خرید انواع شیرآلات ارزان، حتماً به سایز و کیفیت کارتریج آن دقت داشته باشید. البته در گذشته نصب کارتریج ۳۵ یا ۴۰ بر روی شیرآلات، دلیلی بر سبکی یا سنگینی آن شیر بود که در مقاله دیگری به توضیح آن خواهیم پرداخت.

کارتریج

مجموعه شیرآلات ارزان

ترفند های غیر اخلاقی تولیدکنندگان و فروشندگان برای کاهش قیمت

1-نقش تولیدکنندگان کم انصاف

  • عدم رعایت حداقل برنج بکار رفته در شیر (نداشتن وزن کافی)

  • سهل انگاری در انجام پرداخت کاری با کیفیت

  • آبکاری بی کیفیت بدون در نظر گرفتن رعایت حداقل های استاندارد شیرآلات

1-یکی از روش هایی که برخی از تولیدکنندگان جهت پایین آوردن هزینه های تولید محصولات خود و ارائه شیر ارزان به مشتریان به آن توجه می کنند، سبک تر کردن وزن شیرآلات است. در نظر داشته باشید که وزن محصول، یکی ازمواردی است که رابطه مستقیم با قیمت شیر دارد. بنابراین هر چقدر وزن کمتر باشد، قیمت آن نیز کاهش می‌یابد.

نکته مهم این است که صرف سبک بودن یک شیر، دلیل بر بی کیفیت بودن آن نیست اما برخی از تولید کنندگان اقدام به تولید محصولاتی می کنند که بسیار بسیار سبک هستند و قطعات تشکیل دهنده آنها به لحاظ نازکی، ضخامت و سبکی بیش از اندازه آنها، توان و تحمل مناسب در برابر سرما و گرمای بالای موجود در جریان آب عبوری از شیر را ندارند. به همین جهت بعضاً اینگونه شیرآلات ارزان بعد از مدتی استفاده دچار ترک خوردگی می شوند و یا به جهت نازکی ضخامت مهره های آنها هنگام نصب دچار شکستگی یا ترک خوردگی می شود.

2-موضوع دیگری که در اینجا لازم به ذکر است پرداخت کاری شیرآلات است که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی ظاهری شیرآلات دارد چرا که اگر پرداخت شیرآلات به خوبی و با دقت صورت نگیرد و سطح فلزی شیرها به خوبی صاف و یکدست نشود بعد از آمدن رنگ و یا پوشش کروم بر روی شیر ها، سطح شیرآلات ناصاف و دارای موج خواهد بود. حتی گاهی ممکن است سطح شیر ارزان خریداری شده دارای ناهمواری های بد شکل یا براده های ریز (سوسه) باشد که از لحاظ شکلی و ظاهری بسیار زننده وبد شکل خواهد بود. بنابراین پرداختکاری نامناسب و ارزان یکی دیگر از روش های پایین آوردن هزینه ها و تولید شیرآلات ارزان قیمت است.

3-نکته دیگر کیفیت و کمیت آبکاری و پوشش رنگ سطح شیرآلات است. شیرآلات با کیفیت باید حداقل بین ۲۰ تا ۲۵ میکرون آبکاری و پوشش سطحی داشته باشند که در مقابل سایش و برخورد مواد شوینده با آنها مقاومت زیادی داشته و دچار رنگ رفتگی زردی سیاهی و زنگ زدگی نشوند.

شیرآلات ارزان

نمونه هایی از شیرآلات بی کیفیت

که در مدت زمان محدود به این روز دچار شدند

شیرآلات ارزان قیمت

2-نقش فروشندگان

گاهی اوقات شرکت تولیدکننده به وظایف و تعهدات خود در کلیه مراحل ساخت و تولید قطعات پرداختکاری و آبکاری تست و بسته‌بندی به خوبی عمل می نماید و محصولی با کیفیت و با قیمت مناسب روانه بازار می‌کند، اما برخی از پخش کنندگان یا خرده فروشان اقدام به دستکاری آن محصولات می‌کنند تا حاشیه سود خود را بالاتر ببرند. این عمل غیر اخلاقی برخی از فروشندگان می تواند تبعات و عواقب بسیار آزاردهنده و عذاب آوری برای شما مصرف کننده گرامی ایجاد کند.

به عنوان مثال:

  • تعویض لنگی های سنگین و با کیفیت برنجی با لنگی های سبک و با کیفیت سربی.

  • تعویض کارتریج های مرغوب با کارتریج های درجه دو چینی.

  • تعویض علمک برنجی با علمک ABS.

  • تعویض قالپاق های تلسکوپی با قالپاق های ساده و سبک.

و بسیاری کارهای دیگر از این قبیل که باعث بی کیفیت شدن قطعات کالا و در نهایت کالای اصلی می شود. با توجه به مطالب مذکور چه تولیدکنندگان و چه فروشندگان کالاها وظیفه سنگینی بر دوش خود دارند تا با عمل به وظایف قانونی و اخلاقی خود محصولی با کیفیت و با قیمت مناسب به دست مصرف کننده نهایی برسانند.

نکته اینجاست که تشخیص مواردی که به آنها اشاره کردیم برای شما مصرف کننده گرامی ممکن است دشوار و در بسیاری مواقع غیر عملی باشد. استاد کالا به عنوان فروشنده انواع شیرآلات بهداشتی ساختمانی چه در گروه شیر های لوکس و گران قیمت و چه در گروه شیرآلات ارزان قیمت و اقتصادی و با دارا بودن مجموعه ای از نمایندگی‌های به شما مصرف کننده گرامی این اطمینان را می دهد چه در زمینه مشاوره در مورد کلیه شیرآلات، برندهای مختلف، کیفیت و کارایی آنها و چه در زمینه فروش و عرضه محصولات موجود در بازار به صورت کلی یا به صورت جزئی و به نحو کاملاً صادقانه در جهت بالا بردن سطح اطلاعات و آگاهی شما جهت خرید محصولات مورد نظرتان در خدمت شما مشتریان و هموطنان عزیز باشد تا تجربه خریدی مطمئن لذت بخش به صرفه و متناسب با بودجه در نظر گرفته شده خود داشته باشید.

صحبت پایانی

در پایان بیان این نکته ضروری به نظر می رسد که همانطور که هر گرانی بی دلیل نیست هر ارزانی بی علت نیست، بنابراین اگر تمایل به خرید شیر ارزان دارید حتماً نکاتی که در بالا یاد آور شدیم در ذهن داشته باشید تا فریب فروشندگان متقلب را نخورید و با پرداخت مبلغی منطقی جهت خرید شیرآلات ارزان کیفیتی مناسب و قابل قبول نیز به دست آورید. زیرا کارخانجات و شرکت های هم وجود دارند که با در نظر گرفتن اصول اولیه و استانداردهای تعریف شده جهت تولید شیرآلات با کیفیت و با در نظر گرفتن اخلاق و وجدان کاری اقدام به تولید شیرآلات ارزان قیمت و با کیفیت می نمایند.

>>استاد کالا برای شما هم وطنان عزیز و مشتریان گرامی سلامتی و موفقیت روز افزون را آرزومند است<<

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *